Certyfikacja: Higiena – ISO 22000 HACCP • Jakość – ISO 9001 • Środowisko – ISO 14001

Airtec® zapewnia oszczędności wody i energii

Brytyjskiej firmie z branży słodowej udało się zaoszczędzić ogromne ilości wody i energii dzięki wysokociśnieniowemu systemowi nawilżania powietrza od firmy Airtec®.

Przed zainstalowaniem wysokociśnieniowego systemu nawilżania powietrza Airtec®, nasz klient musiał w procesie słodowania używać aż 16 obracających się dysków, aby schłodzić i nawilżyć 1440 ton jęczmienia.

Dyski te zużywały prawie 24 000 m3 wody rocznie, a ich praca wymagała intensywnej konserwacji.

Eksploatacja tego systemu była bardzo kosztowna i czasochłonna, wymagała również zaangażowania wielu zasobów.

Zużycie wody mniejsze nawet o 90% dzięki Airtec®

„Obecnie zużywamy 6000 m3 wody rocznie, czyli aż o 75% mniej. Zastąpienie 16 silników elektrycznych o mocy 1,5 kW obsługujących dyski dwoma silnikami o mocy 1,5 kW wymaganymi przez system Airtec® pozwoliło nam wygenerować oszczędności energii na poziomie szacowanym na 104 800 KW rocznie, przy założeniu 52 procedur słodowania rocznie. Z początku również nasze koszty konserwacji znacząco się zmniejszyły”, jak wyjaśnia rzecznik prasowy firmy. 

Mając system wysokociśnieniowy od firmy Airtec® można wytwarzać 700 litrów wody na godzinę z użyciem zaledwie 1,5 kW. Ponadto, dzięki pompie zasilanej poprzez falownik zużycie energii jest dostosowywane do wymaganego poziomu produkcji wody, tym samym zmniejszając koszt energii.

Liczby, którymi dzielą się z nami nasi klienci, wyraźnie pokazują, że instalacja wysokociśnieniowego systemu nawilżania powietrza od Airtec® może zmniejszyć zużycie wody nawet o 90%.

Po dodaniu do tego oszczędności wody, czas zwrotu z inwestycji w przypadku tej firmy z branży słodowej nie przekroczył roku.

Skontaktuj się ze specjalistą Airtec® już dziś, aby usłyszeć więcej

 

Powiązane artykuły