Certyfikacja: Higiena – ISO 22000 HACCP • Jakość – ISO 9001 • Środowisko – ISO 14001

Jak to działa i dlaczego?

Wysokociśnieniowe nawilżanie powietrza to technologia, w której do powietrza w budynku komercyjnym lub zakładzie produkcyjnym dodaje się parę wodną lub wodę w postaci mgiełki.

Działanie systemu nawilżania powietrza polega na bezpośrednim wprowadzeniu mgiełki wodnej do pomieszczenia za pomocą rozpylaczy – małych dysz, które najczęściej montowane są wzdłuż ścian lub pod sufitem. Można również dodać parę wodną do powietrza dostarczanego do instalacji wentylacyjnej – to rozwiązanie najczęściej wykorzystywane jest w biurowcach, szpitalach, teatrach itp.

Powodem wyboru takiego rozwiązania jest możliwość kontrolowania wilgotności w powietrzu w budynku komercyjnym (np. w muzeum lub biurowcu) lub w zakładzie produkcyjnym. Umożliwia to precyzyjną kontrolę poziomu wilgotności powietrza, a tym samym rozwiązanie wielu problemów powszechnych w zakładach produkcyjnych i budynkach komercyjnych: nadmiernego ciepła, zapylonego powietrza, wysychania produktów oraz ryzyka występowania wyładowań elektrostatycznych.

Kontrola wilgotności w budynkach komercyjnych jest bardzo ważna – zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze ma wpływ na klimat wewnętrzny i produktywność.

Firma Airtec® projektuje i instaluje rozwiązania wysokociśnieniowego nawilżania powietrza w budynkach komercyjnych i zakładach produkcyjnych. Dzielimy się również z konsultantami technicznymi i specjalistami HVAC naszą wiedzą dotyczącą projektowania, instalowania, monitorowania i serwisowania takich instalacji.

Na naszym blogu zagłębiamy się w różne aspekty technologii wysokociśnieniowego nawilżania powietrza – nasze wpisy możesz przeczytać poniżej.