Certyfikacja: Higiena – ISO 22000 HACCP • Jakość – ISO 9001 • Środowisko – ISO 14001

Firma Breitsamer® zwiększyła swoją produktywność dzięki rozwiązaniom Airtec®

Jedna z największych firm recyklingowych w Monachium (Niemcy) poprawiła swoje środowisko pracy oraz swoją produktywność dzięki zainstalowaniu systemu nawilżania powietrza od Airtec®.

Nieodpowiedni klimat miał negatywny wpływ na zdrowie pracowników i produktywność

Przed zainstalowaniem systemu nawilżania powietrza od Airtec® firma Breitsamer® zmagała się z licznymi problemami wynikającymi z obecności pyłu. Problemy te miały wpływ na zdrowie pracowników oraz produktywność zakładu. Pracownicy musieli nosić maski, a ich zmiany musiały być krótsze. Pojawiało się coraz więcej zwolnień, przestojów maszyn, a tempo produkcji spadło.

Kontrola wilgotności zapewniła lepszy klimat i zwiększyła produktywność.

System nawilżania powietrza od Airtec® zoptymalizował wydajność, a oczekiwania klientów firmy Breitsamer zostały spełnione. Poza ograniczeniem zapylenia oraz kontrolowaniem poziomu wilgotności, system nawilżania od Airtec miał znaczący wpływ na środowisko pracy oraz zdrowie pracowników.

Kolejną korzyścią z zainwestowania w wysokociśnieniowy system nawilżania powietrza od Airtec® było ograniczenie nieprzyjemnego zapachu materiału.

Każdy klient otrzymuje konfigurację dostosowaną do swoich potrzeb

W instalacji na terenie zakładu firmy Breitsamer® zastosowano system rur ze stali nierdzewnej, wyposażony w dysze i połączenia obrotowe. Aby zachować dobrą jakość wody w instalacji zintegrowano przepłukiwalny filtr wstępny, jak również zmiękczacz mający za zadanie usuwanie wapnia i magnezu. W celu zapewnienia maksymalnej wydajności systemu dodano do niego również filtr higieniczny z reaktorem UV. 

System zainstalowany w zakładzie Breitsamer® obsługuje 7 stref, a jego zużycie wody wynosi do 832 litrów na godzinę. Funkcja impulsowa gwarantuje indywidualną regulację każdej strefy zakładu.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc

 

Powiązane artykuły