Certyfikacja: Higiena – ISO 22000 HACCP • Jakość – ISO 9001 • Środowisko – ISO 14001

Nawilżacze powietrza przemysłowe

Podstawowym zadaniem systemy nawilżania powietrza jest kontrolowanie wilgotności powietrza i dostarczanie do powietrza wilgoci w ilości odpowiedniej dla zapewnienia jej prawidłowej zawartości, spełniającej wymagania procesów w zakresie jakości.

Sposób wprowadzania wilgoci do powietrza może się różnić w zależności od rodzaju obiektów i warunków, w których nawilżacz powietrza ma zostać zainstalowany. 

Nawilżanie powietrza przy wykorzystaniu zimnej wody dostarczanej przez wysokociśnieniowy nawilżacz powietrza można zastosować w postaci nawilżania kanałowego. W tym rozwiązaniu woda odparowywana jest do strumienia powietrza w instalacji wentylacyjnej. Można też wybrać nawilżanie w pomieszczeniu – w tym przypadku woda dystrybuowana jest bezpośrednio do pomieszczenia za pomocą szeregu rozpylaczy i dysz wentylacyjnych.

Nawilżacze powietrza przemysłowe do montażu w pomieszczeniach

Nawilżacze powietrza przemysłowe do montażu w pomieszczeniach stosuje się zwykle w zakładach produkcyjnych, np. w drukarniach, zakładach produkcji elektroniki i innej produkcji, w której miejscowo generowana jest wysoka energia cieplna.

Nawilżacze powietrza do montażu w pomieszczeniach mogą:

  • ograniczać nadmiarowe ciepło za pośrednictwem chłodzenia adiabatycznego;
  • chronić przed wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD), dzięki kontrolowaniu wilgotności powietrza;
  • zmniejszać ryzyko wysuszania produktów;
  • przyczyniać się do ograniczania ilości pyłów zawieszonych, które mogą stanowić zagrożenie dla urządzeń produkcyjnych, jakości produktów i zdrowia pracowników.

Dowiedz się więcej o nawilżaczach powietrza do montażu w pomieszczeniach, klikając tutaj

Nawilżacze w systemie wentylacyjnym

Rozwiązanie wykorzystujące nawilżanie kanałowe zwane jest także AHU (Air Handling Unit). Polega ono na zastosowaniu nawilżacza powietrza, który jest wbudowany w instalacji wentylacyjnej. Dostarcza on odparowywaną wodę do strumienia powietrza.

Ten rodzaj nawilżaczy powietrza stosuje się zazwyczaj w większych budynkach, takich jak lokale biurowe, muzea, teatry, szpitale i tym podobne, gdzie kontrolowanie wilgotności powietrza jest istotne zarówno dla poprawy komfortu przebywających w nich ludzi, jak i dla zapewnienia ochrony materiałów i wyposażenia.

Dowiedz się więcej o nawilżaniu kanałowym, klikając tutaj

Wydajność i konstrukcja

W Airtec wszystkie nawilżacze powietrza projektujemy, opierając się na standardowych elementach, a także ponad 30-letnim doświadczeniu w różnych branżach i obszarach zastosowań naszych urządzeń.

Podstawa każdej dobrej instalacji to: wytrzymałe elementy, specjalistyczna wiedza oraz dokładne określenie wymagań i możliwości konkretnej instalacji.

Dowiedz się więcej o procesie, który przeprowadzamy zawsze we współpracy z każdym potencjalnym klientem, aby określić potrzeby i opracować właściwe rozwiązanie –  kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym procesie  

Bezpłatna ocena projektu

Firma Airtec oferuje zawsze bezpłatną ocenę obiektów w Twoim zakładzie pod względem możliwości optymalizacji instalacji nawilżania powietrza i poprawy warunków produkcji i środowiska pracy.

W ścisłej konsultacji z klientem nasi inżynierowie badają wymagania dotyczące wilgotności powietrza w odniesieniu do konkretnych produktów i procesu ich produkcji. Analizujemy także rozkład zakładu, warianty stosowane w różnych sezonach roku, istniejące instalacje wentylacyjne i wszystkie procesy, które mogą generować nadmiarowe ciepło – choć to zaledwie kilka spośród parametrów, które uwzględniamy w naszej analizie.

Na podstawie tego badania przedstawiamy szczegółowe zalecenia umożliwiające osiągnięcie optymalnych warunków dla produkcji, magazynowania i środowiska pracy.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o bezpłatnej ocenie, jaką możemy zaoferować w Twojej działalności

Airtec – specjaliści w zakresie nawilżania powietrza

Firma Airtec to Twój specjalista, jeśli chodzi o zaprojektowanie, montaż i serwis instalacji nawilżania powietrza do obiektów przemysłowych, komercyjnych i magazynowych.

Pomagamy wydłużyć czas pracy bez przestojów i wyeliminować problemy związane z elektrycznością statyczną, pyłem zawieszonym, wysuszaniem produktów i przegrzewaniem pomieszczeń.

W Airtec mamy doświadczonych inżynierów projektu, którzy od kilkudziesięciu lat zajmują się rozwijaniem i projektowaniem najodpowiedniejszych rozwiązań w zakresie nawilżania powietrza dla wielu gałęzi przemysłu.

Dzięki doświadczeniu i wiedzy technicznej możemy wyjaśnić wszystkie korzyści, których Ty i Twoi klienci możecie oczekiwać, dzięki zamontowaniu nawilżacza powietrza marki Airtec®. Możemy także dokładnie obliczyć zwrot z inwestycji oraz zapotrzebowanie na energię.

Dowiedz się więcej o firmie Airtec, klikając tutaj

Nasi klienci i referencje

Dowiedz się, jak pomogliśmy wielu firmom stworzyć i utrzymać produktywne środowisko pracy