Certyfikacja: Higiena – ISO 22000 HACCP • Jakość – ISO 9001 • Środowisko – ISO 14001

Prawidłowa wilgotność powietrza to lepsze warunki pracy i większe zyski

Zapobiegaj wysychaniu oczu i gardła, bólom głowy oraz zmęczeniu pracowników.​

Suche powietrze w biurach i innych budynkach komercyjnych może mieć wiele negatywnych konsekwencji: dyskomfort pracowników spowodowany suchymi oczami, drażniącym kaszlem czy silnymi bólami głowy.

Niekorzystny klimat w pomieszczeniach wpływa negatywnie nie tylko na zdrowie pracowników, ale też na zyski firmy. Z dalszej części tekstu dowiesz się, z czego to wynika.

Suche powietrze w miejscu pracy może spowodować u pracowników dyskomfort, a tym samym zmniejszyć zyski firmy. Dlatego tak ważne jest zapewnienie dobrego klimatu w pomieszczeniach, z prawidłowym poziomem wilgotności powietrza.

Ludzie najczęściej nie mają problemu z wietrzeniem pomieszczeń oraz dbaniem o odpowiednią temperaturę w swoich domach, ale często zaniedbują to w swoim miejscu pracy, chociaż spędzają w nim bardzo dużo czasu.

Jest to szczególnie ważne zimą, kiedy to klimat w pomieszczeniach jest pod silnym wpływem niższych temperatur. Duża różnica pomiędzy temperaturą w środku i na zewnątrz oznacza spadek wilgotności względnej powietrza wraz ze wzrostem temperatury powietrza w środku, nawet jeżeli na zewnątrz pada deszcz lub śnieg.

W suchym środowisku szybko rozprzestrzeniają się wirusy, dlatego nieprawidłowa wilgotność powietrza może spowodować częstsze zwolnienia wśród pracowników.

Unikaj suchego powietrza

Na szczęście jest wiele rzeczy, które można zrobić, żeby zapobiec suchemu powietrzu i niekorzystnemu klimatowi w miejscu pracy. Jeżeli w pomieszczeniach panuje suche powietrze, konieczne jest zwiększenie wilgotności.

Po pierwsze, warto obniżyć temperaturę do 20-22°C, a jeśli to możliwe – nawet niżej. Jeżeli z powodu obniżenia temperatury pracownikom zaczyna być zimno, warto zachęcić ich do cieplejszego ubierania się i ewentualnie sprawdzić przeciągi. Jeżeli jednak obniżenie temperatury nie zwiększy wilgotności, warto zainstalować automatyczny system nawilżania powietrza.

Automatyczny system nawilżania powietrza od firmy Airtec® może zwiększyć wilgotność pomieszczeń z suchym powietrzem. Specjaliści Airtec® wiedzą, jak stworzyć projekt dostosowany do danej sytuacji. Nie sprzedajemy masowych systemów.

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak rozwiązanie do kontroli wilgotności od Airtec® może pomóc ci poprawić twoje środowisko pracy.

Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej