Certyfikacja: Higiena – ISO 22000 HACCP • Jakość – ISO 9001 • Środowisko – ISO 14001

Kontroluj wilgotność – unikaj przestojów

Nieutrzymywanie optymalnego poziomu wilgotności prowadzi do występowania elektryczności statycznej w materiale oraz w unoszącym się w powietrzu pyle, co powoduje wyładowania elektrostatyczne. Przestoje w produkcji są bardzo kosztowne, ale można im zapobiegać precyzyjnie kontrolując wilgotność powietrza w zakładzie produkcyjnym. Z dalszej części tekstu dowiesz się, jak to zrobić.

Różne etapy wytwarzania produktów z włókna szklanego, np. łodzi, łopat turbin wiatrowych itp. zwiększają ryzyko występowania wyładowań elektrostatycznych (ESD), niebezpiecznych zarówno dla maszyn, jak i ludzi.

Systemy nawilżania powietrza od Airtec® znajdują zastosowanie przy produkcji różnego rodzaju tworzyw sztucznych i kompozytowych. 

W produkcji tworzyw sztucznych poważnym problemem jest również unoszący się w powietrzu pył, ponieważ przyciągają go naładowane statycznie elementy. Wilgotność powietrza na poziomie 40-60% ogranicza występowanie ładunków statycznych, a tym samym ilość pyłu unoszącego się w powietrzu, którego obecności praktycznie nie da się uniknąć w zakładach produkujących tworzywa sztuczne.

Tym samym taka wilgotność zdecydowanie zmniejsza ilość wyładowań elektrostatycznych. Instalacja systemu nawilżania pozwala stworzyć lepsze środowisko pracy, chroniąc nie tylko maszyny, ale też personel.

Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej